Wiadomości

  • 11 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 12918

[WIDEO, ZDJĘCIA] Uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Kozach

W czwartek odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia Posterunku Policji w Kozach. W posterunku służbę pełni 7 policjantów, w tym dwóch dzielnicowych, do których każdy mieszkaniec Kóz może zgłosić się ze swoim problemem lub poinformować o zdarzeniu wymagającym policyjnej interwencji.

Kozy mają własny posterunek policji - 10.08.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


W uroczystościach uczestniczyli, m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Poseł na Sejm RP Jacek Falfus, Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jacek Krywult, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia, a także gospodarze uroczystości - Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak wraz z Wójtem Gminy Kozy Krzysztofem Fiałkowskim. Wśród gości byli także przedstawiciele lokalnych samorządów, kadra kierownicza bielskiego garnizonu oraz mieszkańcy Kóz.

Zaproszonych gości powitał Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej. Insp. Dariusz Matusiak podkreślał, że to pierwszy w naszym garnizonie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Postulaty te pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych, jakie odbywają się w naszym regionie.Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i poświęcenie jednostki przez policyjnych kapelanów ks. Mariusza Olejnika i ks. Tadeusza Konika oraz ks. Tomasza Kotlarskiego z miejscowej parafii pod wezwaniem Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W czasie uroczystości Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrem Kucią przekazali na ręce kierownika posterunku asp.szt. Romana Szybiaka kluczyki do nowego, nieoznakowanego radiowozu marki Opel Astra.

Kozy mają własny posterunek policji - 10.08.2017
Kozy mają własny posterunek policji - 10.08.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas wystąpienia Zastępca Komendanta Głównego Policji powiedział: - Mam osobistą satysfakcję, że mogę otwierać w naszym kraju posterunki Policji. Przełamujemy w ten sposób bariery w dostępie mieszkańców do Policji. Łącznie do tej pory wznowiono działanie 53 posterunków w całej Polsce. Nadinsp. Jan Lach przypomniał, że w całej Polsce wprowadzona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To program ciągłych konsultacji społecznych. Przez Internet każdy może wskazać zagrożenia, które odczuwa. Wdrożony został program „Dzielnicowy Bliżej Nas” . Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi. Tam, gdzie toczy się codzienne życie, stąd wzmocnienie pozycji i roli dzielnicowych”.

Komendant wspomniał także o programie modernizacji Policji, dzięki, któremu nasza formacja będzie mogła kupować nowy, specjalistyczny sprzęt, wzmacniać zaplecze dydaktyczne, budować i remontować nowe obiekty.

- Nowoczesna Policja, dobrze wyszkolone kadry i współpraca ze społeczeństwem dają gwarancję właściwego działania funkcjonariuszy i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom - mówił w swoim wystąpieniu nadinsp. Jan Lach. Wiceszef polskich policjantów przekazał także obecnym na uroczystości gratulacje od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka za zaangażowanie w budowę bezpieczeństwa wraz z życzeniami wszelkiej pomyślności.

Kozy mają własny posterunek policji - 10.08.2017
Kozy mają własny posterunek policji - 10.08.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Podczas uroczystości głos zabrał także Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, który podziękował Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotrowi Kuci za osobiste zaangażowanie w modernizację i powstanie nowych jednostek Policji na całym Śląsku.

W swoim wystąpieniu Poseł na Sejm RP Jacek Falfus podkreślał, że bielski garnizon jest jednym z najbezpieczniejszych na Śląsku. Jak stwierdził - to zasługa policjantów i kierownictwa.

Posterunek Policji w Kozach powstał dzięki wsparciu samorządu, który przekazał kwotę ponad 75 tys. zł. na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb Policji. Policjanci mają swoją siedzibę w budynku przy ul. Szkolnej 5. Otwarcie posterunku to ważne wydarzenie dla lokalnej społeczności i dla bezpieczeństwa publicznego. W posterunku służbę pełni 7 policjantów, w tym dwóch dzielnicowych, do których każdy mieszkaniec Kóz może zgłosić się ze swoim problemem lub poinformować o zdarzeniu wymagającym policyjnej interwencji.

Obecni na spotkaniu goście mogli obejrzeć siedzibę nowego posterunku. Komendant Główny Policji nadinsp. Jan Lach w towarzystwie Wójta Gminy Kozy Krzysztofa Fiałkowskiego zwiedził także odrestaurowaną siedzibę Pałacu Czeczów. Następnie w asyście Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotra Kuci nadzorował postęp prac związanych z budową nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.