bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 2496

Bielscy strażacy pokazywali, jak ratować tonące osoby

Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej zorganizowali w Kaniowie działania profilaktyczne w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Zajęcia były skierowane do młodzieży z Klubu Sportowego Powiśle.

straz
Bielscy strażacy pokazywali, jak ratować tonące osoby · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Głównym celem spotkania było upowszechnianie wiedzy wśród młodych ludzi na temat ratownictwa wodnego oraz kwestie związane z bezpieczeństwem nad wodą. Strażacy podczas pogadanki poinstruowali dzieci jak zachować się w obliczu niebezpieczeństwa i jak używać numerów alarmowych.

Kolejnym punktem spotkania były pokazy ratowania osób tonących przy użyciu sprzętu dostępnego na kąpieliskach, ewakuacji osób poszkodowanych na brzeg oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedyczej. Dzieci miały również możliwość praktycznego użycia sprzętu do ratownictwa wodnego - rzut kołem ratunkowym i rzutką linkową. Pokazy, w których wzięło udział około 20 dzieci, przeprowadzono na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.

Powyższe spotkanie wpisało się w ogólnopolską kampanię społeczną "Kręci Mnie Bezpieczeństwo", która jest inicjatywą Mariusza Błaszczaka - Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i realizowana jest przez służby podległe MSWiA.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem - Państwowa Straż Pożarna omawia na niej zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą, bezpieczeństwa pożarowego w lasach oraz w trakcie prowadzenia prac polowych w gospodarstwach rolnych, a także zapoznaje uczestników z pracą strażaka i jego rolą w systemie bezpieczeństwa.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.