bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 10098

[ZDJĘCIA] Niecodzienna akcja straży na os. Karpackim, ratowali kota

Choć obecność straży pożarnej, na gęsto zaludnionym osiedlu najczęściej oznacza, że dzieje się coś złego, to są takie akcje, które wywołują uśmiech i podziw na twarzach okolicznych mieszkańców. Niecodzienne zadanie mieli dziś właśnie strażacy z JRG-1 w Bielsku-Białej. Na ulicy Doliny Miętusiej, około godziny 17:00, ratowali uwięzionego na balkonie kota.

Akcja uwalniania kota z balkonu - 5.08.2017 · fot. czytelnik Mateusz


Jak dowiedział się nasz portal, kot-akrobata postanowił prawdopodobnie się przewietrzyć. Jako, że kot jest zwierzęciem z natury pokrętnym, postanowił dać nogę przez balkon, wspinając się pomiędzy kolejnymi piętrami i balkonami sąsiadów. Najwyraźniej to zadanie go przerosło i futrzak utknął na trzecim piętrze. Niestety, w mieszkaniu, które odwiedził kotek, nie było lokatorów, którzy mogliby otworzyć drzwi właścicielce pechowego uciekiniera.

Ze względu na wysoką temperaturę i nasłonecznienie balkonu, istniało duże ryzyko, że kot z bujną sierścią może się przegrzać. Sytuacje pogarszał fakt, że odważny zwierz, planując ucieczkę, nie zapewnił sobie dostępu do wody, która przy 34'C była mu bardzo potrzebna.

Na pomoc wezwano drabinę strażacką z JRG-1 w Bielsku-Białej. Strażacy, w ciągu kilku minut, w bezpieczny sposób ewakuowali pięknego Maine Coon'a z bujną sierścią, który już podczas opuszczania drabiny głośno mruczał. Zwierzę, całe i zdrowe, wróciło do właścicielki, która nie kryła radości i wzruszenia.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.