bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • 11 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 42413

Zamordował swoją żonę. Wcześniej się nad nią znęcał fizycznie i psych.

Poznaliśmy więcej okoliczności tragedii, która rozegrała się w minioną sobotę w jednym z mieszkań przy ulicy Relaksowej, gdzie 39-letni mężczyzna zabił swoją żonę, a następnie próbował popełnić samobójstwo. Okazuje się, że dzień wcześniej mężczyźnie przedstawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną.

Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała - Północ prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia z dnia 5 sierpnia 2017 r. przy ul. Relaksowej w Bielsku-Białej, gdzie w wyniku telefonicznego powiadomienia policji przez jednego z członków rodziny po siłowym wejściu do mieszkania budynku wielorodzinnego ujawniono zwłoki 35-letniej Magdaleny R. oraz jej rannego męża Marcina R., który wymagał niezwłocznej interwencji medycznej.

Mężczyzna został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. U obojga stwierdzono rany cięte szyi zadane ostrym narzędziem. W mieszkaniu nie przebywały inne osoby. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe z udziałem prokuratora, biegłego lekarza sądowego i technika kryminalistyki. Prokurator zarządził sekcje zwłok. Rodzinie zmarłej pokrzywdzonej udzielono pomocy psychologicznej.

Jak ustalono, w dniu 4 sierpnia 2017 r. Marcinowi R. przedstawiono zarzut z art. 207§1 kk dotyczący psychicznego i fizycznego znęcania się nad Magdaleną R., przy czym jak wynikało z dokonanych ustaleń, zasadniczą agresję i groźby jej użycia podejrzany kierował wobec samego siebie oddziaływując na pokrzywdzoną groźbami podjęcia próby samobójczej.

Prokurator zastosował wobec Marcina R. środki zapobiegawcze w postaci nakazu natychmiastowego opuszczenia lokalu zajmowanego wraz z pokrzywdzoną, zakazał kontaktowania się z pokrzywdzoną i oddał go pod dozór policji. Po powrocie do domu Marcin R. w asyście policji opuścił mieszkanie pokrzywdzonej i spędził noc poza domem.

W dniu 5 sierpnia 2017r. Marcin R. pod pozorem załatwienia spraw zawodowych opuścił miejsce pobytu i udał się do mieszkania pokrzywdzonej. O tym fakcie powziął informację jeden z członków rodziny, który zaalarmował policję.

Dwa dni później, 7 sierpnia w godzinach wieczornych Marcin R. został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienie przestępstwa zabójstwa na szkodę Magdaleny R. (art. 148§1 kk). Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności z udziałem Marcina R. prokuratura wystąpi do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.