bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5936

[ZDJĘCIA] Niedbalstwo przyczyną groźnego dachowania lawety na S-1

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Wczoraj około godziny 17:00, na drodze S-1 w pobliżu Węzła Mikuszowice, dachował samochód dostawczy przystosowany do przewozu samochodów. Przyczyną całego zdarzenia było niedbalstwo kierowcy, który nieodpowiednio przymocował linę holowniczą. Ranny kierowca trafił do szpitala.

Dachowanie lawety na S-1 - 4.08.2017 · fot. bielsko.info


Mieszkaniec powiatu krakowskiego, jechał drogą S-1 od strony Żywca. Kilkaset metrów przed Węzłem Mikuszowice, kierujący dostawczym KIA 2700K, utracił panowanie nad pojazdem i dachował na prostym odcinku drogi. Ranny kierowca trafił do bielskiego szpitala.

Według informacji do jakich dotarł portal Bielskie Drogi, przyczyną utraty panowania nad samochodem było zaplątanie się stalowej liny holowniczej o średnicy ok. 1cm w wał napędowy, który w momencie owinięcia się o niego liny, urwał się wraz ze skrzynią biegów i tzw. mostem. Samochód stracił sterowność w efekcie czego pojazd uderzył w bariery i dachował. Przepisy BHP i transportu drogowego, nie precyzują w jaki sposób kierowca lawety powinien zabezpieczyć linę podczas jazdy "na pusto". Bardzo często kierowcy z racji oszczędności czasu nie zwijają liny w wyciągarce i zaczepiają ją o elementy zabudowy. Zapominają niejednokrotnie, że lina może odczepić się na nierównościach lub przy gwałtownych manewrach i doprowadzić do tragedii.

Przybliżone miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj