bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 4141

Bielscy strażacy usuwali skutki wichur. Jedna osoba ranna

Do ponad 55 interwencji związanych z silnym wiatrem wyjeżdżali wczoraj bielscy strażacy. Wichura, która pojawiła się na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego po godzinie 18.00, łamała konary drzew tarasując drogi oraz przyczyniając się do zrywania linii energetycznych i telekomunikacyjnych.

Bielscy strażacy usuwali skutki wichur - 03.08.2017 · fot. KM PSP Bielsko-Biała


Strażacy między godziną 18.00, a 21.30 interweniowali ponad 55 razy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło około godziny 18.20 na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej, gdzie na idącego chodnikiem pieszego spadł konar drzewa.

Mężczyzna był przytomny i z podejrzeniem urazu kręgosłupa został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pocięciu oraz usunięcia połamanego drzewa z drogi. Na czas działań droga w kierunku centrum Bielska-Białej była całkowicie zamknięta.

Z kolei przy ulicy Chochołowskiej strażacy przez ponad 2 godziny usuwali połamane drzewa z trakcji kolejowych. Ruch pociągów z Katowic do Zwardonia oraz w drugą stronę został wstrzymany na czas prowadzonych działań.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.