bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 15371

[ZDJĘCIA] Wąż z Wietnamu w paczce z częściami samochodowymi

Rankiem 13 lipca, pracownicy firmy zajmującej się handlem częściami samochodowymi w Mazańcowicach, okryli w jednej z paczek węża. Zachodziło uzasadnione podejrzenie, że zwierze może być jadowite. Na miejsce znaleziska została wezwana straż pożarna. Na szczęście obeszło się na strachu, ponieważ początkowo groźny wąż okazał się zwykłym zaskrońcem.

Wąż w częściach samochodowych z Wietnamu
fot. Leśne Pogotowie w Mikołowie, Mirosław Wąsiński


Po odkryciu nieproszonego przybysza z Wietnamu, pracownicy musieli przerwać pracę. Zwierze miało wyraźne rany, ale żyło i mogło okazać się niebezpieczne. Zachodziła obawa, że wąż może być jadowity. Na miejsce znaleziska wezwano strażaków, którzy za pomocą chwytaka złapali przenieśli węża do plastikowego pojemnika. Na tym nie koniec przygód wietnamskiego podróżnika, który zagościł w Polsce.

Węża nie można było po prostu wypuścić do lasu, ponieważ nie było do końca wiadomo jaki to gatunek. Nie chciało go przyjąć śląskie zoo. Takiej pomocy nie odmówiło zoo we Wrocławiu, ale przesyłkę trzeba było tam dostarczyć osobiście. Finalnie gad trafił do Leśnego Pogotowia w Mikołowie, a koszty leczenia gościa z Wietnamu pokryła gmina Jasienica, ponieważ na jej terenie odnaleziono zwierzę. Tam przybysz z Wietnamu znalazł swój nowy dom, ale szanse na jego całkowite wyleczenie są niewielkie. Rany, które odniósł w trakcie długiej podróży z Azji są poważne i nie wiadomo jak przebiegnie rekonwalescencja.

Udało się ustalić gatunek znalezionego węża. To zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix). Niejadowity wąż występujący zarówno w Polsce, jak i w niemalże całej Europie, Azji i niektórych rejonach Afryki.

Wąż w częściach samochodowych z Wietnamu
fot. Leśne Pogotowie w Mikołowie, Mirosław Wąsiński

sid / bielsko.info, źródło: Leśne Pogotowie - Jacek Wąsiński

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.