Wiadomości

  • 2 sierpnia 2017
  • 3 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 59127

[ZDJĘCIA] Nocny pościg i nieudana obława na osiedlu Beskidzkim

Przez kilkanaście minut, kilka patroli policyjnych goniło ulicami miasta, ciemnego Volkswagena Jetta. Kierowcy udało się uciec. Trwa policyjne czynności zmierzające do ustalenia kierującego.

Policyjna obława na os. Beskidzkim - 2.08.2017 · fot. bielsko.info


Z informacji, jakie uzyskał nasz portal, wynika, że około godziny 22:50 na ulicy Szarotki w Bielsku-Białej, policjanci próbowali zatrzymać do kontroli Volkswagena Vento. Kierowca na widok radiowozu ruszył w szaleńczą ucieczkę ulicami miasta. Kilkakrotnie próbował zwodzić policjantów i zgubić pościg jeżdżąc wąskimi osiedlowymi uliczkami.

W pewnym momencie po kilkunastu minutach ucieczki, kierowca widząc, że nie zdoła zgubić pościgu, wjechał w ulicę Sterniczą pomiędzy bloki i porzucił samochód. Uciekinier bardzo dobrze znał topografię okolicy. Wjechał na osiedle Beskidzkie od strony ul. Goleszowskiej, wąskim i niskim przesymkiem przy budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej. Niestety policyjny Fiat Ducato nie był w stanie wjechać tam, gdzie udało się to zrobić niskiej i wąskiej osobówce. Policjanci jadący za Volkswagenem kontynuowali pościg pieszo. W tym samym czasie od drugiej strony osiedla dotarły posiłki i uciekający kierowca został otoczony. Niestety ale funkcjonariusze, zastali tylko porzucony samochód.

W miejscu gdzie zastano porzucony pojazd, znajdowało się kilkanaście postronnych osób, które prawdopodobnie błędnie wskazały miejsce ucieczki kierowcy. Wszystko wskazuje na to, że kierowca wbiegł do klatki schodowej w bloku nieopodal gdzie porzucił samochód. Jak się udało nam nieoficjalnie dowiedzieć świadkowie, których policjanci zastali przy porzuconym samochodzie, wskazali odwrotny kierunek ucieczki kierowcy i zmylili policyjny pościg.

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że tożsamość poszukiwanego jest znana i jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Policja nie ujawnia jakie przedmioty zostały odnalezione w pojeździe, który został odholowany na parking policyjny do dalszych czynności

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.