bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 5375

Lada dzień kładka na rzece Białej zostanie rozebrana

1 sierpnia, czyli zgodnie z umową wykonawcy z inwestorem, zamknięto kładkę na moście na rzece Białej między ulicami Komorowicką a Grażyńskiego. Jeszcze w tym tygodniu archaiczna konstrukcja przeprawy nad Białą zostanie rozebrana. Kładką codziennie przechodzi kilkaset osób do pobliskich zakładów FCA.

kładka
Lada dzień kładka na rzece Białej zostanie rozebrana · fot. bielsko.info


Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami Miejskiego Zarządu Dróg i firmy Mostmarpal, z dniem 1 sierpnia zamknięto kładkę na rzece Białej. W najbliższych dniach konstrukcja zostanie rozebrana, a w śladzie dotychczasowej kładki powstanie zupełnie nowy mostek.

- Od września powinien być wznowiony ruch dla pieszych. Inwestycja na pewno nie będzie jeszcze skończona, będą trwały prace wykończeniowe, ale kładka ma być tak zaawansowana, żeby ludzie mogli sobie spokojnie po niej przejść - mówi Radosław Sowiński z firmy Mostmarpal. Wykonawca inwestycji ma 6 miesięcy na wykonanie wszystkich prac.

Przypominamy, że przedmiotem inwestycji jest budowa kładki dla pieszych na rzece Białej zlokalizowanej w rejonie ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej na wysokości bramy wejściowej do FCA wraz z rozbiórką istniejącej kładki dla pieszych.

Zamówienie obejmuje w szczególności:
  • budowę jednoprzęsłowej kładki dla pieszych o konstrukcji nośnej w postaci dwóch stalowych dźwigarów łukowych, posadowionej na palach wielkośrednicowych, długość całkowita
  • kładki 45,50 m,
  • rozebranie istniejącej kładki dla pieszych,
  • budowę oświetlenia kładki,
  • regulację w korycie rzeki Białej,
  • dostosowanie istniejących dojść do kładki od strony ul. Grażyńskiego i ul. Komorowickiej.


Budowa nowej kładki będzie kosztowała 863 tys. złotych. Część tej kwoty pokryje FCA.

kładka
Wizualizacja nowej kładki

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.