Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 lipca 2017
  • 27 lipca 2017
  • wyświetleń: 12633

[ZDJĘCIA] Wystrzał w ciężarówce, który zapoczątkował lawinę

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W środę popołudniu na obwodnicy Bielska-Białej, doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Pechową serię zapoczątkował kierowca ciężarowego Volvo. Patrząc na zdjęcia trudno trudno uwierzyć, że nikomu nic poważnego się nie stało.

Wystrzał ciężarówki na obwodnicy - 26.07.2017 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Do pierwszego zdarzenia doszło na jezdni w stronę Cieszyna, tuż za Węzłem Lipnik, około godziny 18:00. W ciężarowym Volvo doszło do wystrzału opony na przedniej osi. Kierowca stracił panowanie nad zestawem i z z dużą siłą uderzył w barierki energochłonne, oddzielające oba pasy ruchu drogi S-1. Odłamki barierek uszkodziły dwa samochody jadące w stronę Żywca. Kierowcy BMW i Volvo mieli dużo szczęścia, że metalowe bariery wytrzymały. Gdyby samochód ciężarowy przedostał się na przeciwny pas ruchu, prawdopodobnie nie przeżyliby takiego uderzenia. Skończyło się na uszkodzonych szybach i zarysowaniach lakieru. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Wywrotka busa na obwodnicy - 26.07.2017 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Uszkodzona ciężarówka spowodowała duże utrudnienia w ruchu i obwodnica została skutecznie zakorkowana w obu kierunkach. Pół godziny później na jezdni w stronę Żywca, doszło do kolejnego groźnego zdarzenia. Kierowca Renault Mascot, nie zauważył stojących w korku samochodów. Najpierw uderzył w tył Citroena C3, po czym przewrócił się bok i sunąc bokiem uderzył w Opla Astrę oraz lawetę Mercedesa Sprintera. Siła uderzenia była tak duża, że huk było słychać na miejscu zdarzenia z ciężarowym Volvo, około 300 metrów dalej. Strażacy będący przy uszkodzonej ciężarówce niezwłocznie ruszyli w stronę kolejnego, poważnie wyglądającego zdarzenia. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Choć patrząc na stan samochodów trudno w to uwierzyć, nikomu nic się nie stało. Zdarzenie zostało zakończone mandatem karnym, a droga uprzątnięta w ciągu godziny.Miejsca zdarzeń

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.