Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 lipca 2017
  • wyświetleń: 6238

AGH: polska uczelnia w pierwszej 50. rankingu Szanghajskiego

W międzynarodowym rankingu Global Ranking of Academic Subjects, opracowanym przez zespół przygotowujący tzw. Ranking Szanghajski, AGH jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się w pierwszej pięćdziesiątce uczelni w zakresie górnictwa i w pierwszej setce w zakresie inżynierii metali.

AGH w Krakowie jako jedyna uczelnia z Polski znalazła się w zestawieniu dla następujących obszarów z dziedziny nauk technicznych:
  • Mining & Mineral Engineering (33. pozycja na świecie),
  • Metallurgical Engineering (przedział 51-75)

W tej samej grupie AGH zajęła najwyższe pozycje spośród polskich szkół wyższych w następujących obszarach badań:
  • Instruments Science & Technology (przedział 101-150),
  • Computer Science & Engineering (przedział 201-300).


AGH w Krakowie uplasowała się także na najwyższych lokatach spośród polskich uczelni technicznych w obszarach Mathematics (przedział 301-400) oraz Physics (przedział 201-300) w dziedzinie nauk ścisłych. AGH jest też notowana w obszarze Materials Science & Engineering (przedział 401-500) w dziedzinie nauk technicznych. W Global Ranking of Academic Subjects pierwszym tego typu zestawieniu, zostały ocenione uczelnie wyższe w 52 obszarach badań pogrupowane w pięciu głównych dziedzinach nauk: ścisłych, technicznych, nauk o życiu, medycznych oraz społecznych. W opublikowanym zestawieniu uwzględniono 1400 z ponad 4000 ocenianych uczelni z 80 krajów.

Wysoką pozycję uczelni w opublikowanym rankingu pozytywnie ocenia Prorektor ds. Nauki AGH, prof. Andrzej Pach: To jest duży sukces AGH, gdyż notowana jest ona w siedmiu obszarach wiedzy, co stanowi największą liczbę obszarów, w jakich pojawiają się polskie uczelnie. Ranking został opracowany w oparciu o kryteria uwzględniające m.in. liczbę publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach na świecie, cytowalność prac opublikowanych przez pracowników uczelni, stopień współpracy międzynarodowej oraz liczbę przyznanych najbardziej prestiżowych nagród za prace naukowe.

Global Ranking of Academic Subjects został stworzony przez Institute of Higher Education przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju, który odpowiedzialny jest za publikację najważniejszego zestawienia szkół wyższych, czyli Academic Ranking of World Universities (ARWU), zwanego Rankingiem Szanghajskim.

kk / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.