Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lipca 2017
  • wyświetleń: 6585

Pijany kierowca Opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Policjanci z Posterunku Policji w Kozach zatrzymali 51-latka, który uciekał przed policyjnym pościgiem, bo był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca Opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Zanim nietrzeźwy kierowca Opla wsiadł za kierownicę swojego samochodu, poinformował sąsiada, że dwa domy dalej umiera jego kolega, z którym wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna nie zbagatelizował tych informacji i natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia stróżom prawa z miejscowego posterunku.

Interwencję podjęli Kierownik Posterunku Policji w Kozach st.asp. Roman Szybiak wraz z dzielnicowym z rejonu Kóz st.asp. Sebastianem Harężlakiem. Po skontaktowaniu się ze świadkiem odnaleźli dom, w którym zastali nietrzeźwego właściciela. Po sprawdzeniu stanu jego zdrowia przez pogotowie ratunkowe okazało się, że życiu mężczyzny nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci nie odpuścili i ruszyli w patrol ulicami Kóz w poszukiwaniu nietrzeźwego kierowcy Opla. Chwilę później zauważyli podejrzany samochód na ul. Krzemowej. Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe zmuszające go do zatrzymania się. Dodał gazu i zaczął uciekać przed policyjnym pościgiem. W czasie ucieczki łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Po krótkim pościgu 51-latek został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nie miał prawo jazdy, bo stracił je za wcześniejszą jazdę "na podwójnym gazie". Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że od 1 czerwca niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.