REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 8 stycznia 2012
  • wyświetleń: 3605

Bielskie znaki otrzymały nagrodę

System Informacji Miejskiej Bielska-Białej dostrzeżony przez fachowców. Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej po raz pierwszy przyznało swoje nagrody "Projekt Roku".

Tablica, Bielsko-Biała, znak
Bielskie znaki otrzymały nagrodę · fot. wikipedia.org


W kategorii "funkcja" nagrodzono autorów projektu wykonanego dla Bielska-Białej. O czym mowa? - To oznakowanie dla pieszych tablice kierujące do obiektów, atrakcji turystycznych, tablice informacyjne o zabytkach, podświetlane plany miasta oraz docelowo tablice ulicowe - Anna Zgierska, szefowa promocji w urzędzie miejskim w Bielsku-Białej.

Dotychczas zrealizowano część pilotażową projektu. Oznakowanie pojawiło się w centrum miasta- od pl. Chrobrego do urzędu miejskiego oraz w centrum Cygańskiego Lasu. - Bielski projekt, to jedna z niewielu w Polsce kompleksowych i przemyślanych realizacji miejskiego systemu informacji. Wynik współpracy i zrozumienia zleceniodawcy z wykonawcą - czytamy w uzasadnieniu nagrody.

Cały projekt kosztuje ponad 2,5 mln zł, z tego 85 proc. to dofinansowanie z Unii Europejskiej. Co zostanie zrobione w tym roku? - Wszystkie tablice, które związane są z obsługą ruchu turystycznego w całym mieście. To jeszcze nie wszystko. Niestety, pozyskane dofinansowanie nie obejmuje tablic ulicowych - mówi Zgierska.

Częścią Systemu Informacji są jeszcze meble miejskie, czyli donice, ławki, czy stojaki na rowery. Kiedy i w jakiej formie zostanie to zrealizowane, trudno powiedzieć. Wszystko będzie zależało od pieniędzy, których na razie nie ma.

Autorami MSI dla Bielska-Białej jest Towarzystwo Projektowe Grzegorza Niwińskiego, Jerzego Porębskiego i Piotra Stolarskiego.

new / bielsko.info

źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.