Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2017
  • wyświetleń: 7145

Ukraińcy oraz Wietnamczyk zobligowani do wyjazdu z Polski

Efektem działań funkcjonariuszy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w ciągu ostatnich kilku dni było zatrzymanie bądź ujawnienie 12 cudzoziemców, którzy naruszyli obowiązujące w Polsce przepisy.

Straż Graniczna w Bielsku-Białej
Ukraińcy oraz Wietnamczyk zobligowani do wyjazdu z Polski · fot. Straż Graniczna w Bielsku-Białej


Kontrola legalności pobytu przeprowadzona w Zwardoniu doprowadziła do zatrzymania obywatela Wietnamu. Cudzoziemiec nie posiadał przy sobie żadnego ważnego dokumentu uprawniających go do wjazdu i pobytu na terytorium RP. Do Polski przyjechał nielegalnie ze Słowacji. W ramach umowy o readmisji cudzoziemiec został przekazany stronie słowackiej.

Podczas podobnych kontroli, które miały miejsce w Bielsku-Białej, Częstochowie, Gorzyczkach, Świerklanach, Opolu oraz Rzędziwojowicach, zatrzymano dziesięcioro obywateli Ukrainy. Osoby te wykorzystywały niezgodnie z przeznaczeniem posiadane dokumenty pobytowe z prawem do pracy w Polsce lub wydane w celu prowadzenia działalności kulturalnej. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy na mocy wydanych przez Straż Graniczną decyzji zostali zobligowani do opuszczenia Polski.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.