Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 lipca 2017
  • wyświetleń: 3772

Nowy zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

1 lipca bryg. Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, powierzył pełnienie obowiązków zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Bielsku-Białej bryg. Grzegorzowi Piestrakowi, który przez ostatnie 25 lat był Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej.

Bryg. mgr inż. Grzegorz Piestrak jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2017 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Zarządzania zasobami ludzkimi dla straży pożarnej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

W roku 1989 podjął służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Bielsku-Białej na stanowisku oficera. 1 lipca 1992 r. został dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej, którą funkcję pełnił dokładnie 25 lat. W międzyczasie w latach 1997-1999 r. pełnił funkcję Komendanta Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, gdzie wykazał się dużym profesjonalizmem, determinacją i dobrym przygotowaniem do kierowania zasobami ludzkimi.

Bryg. Grzegorz Piestrak dodatkowo pełnił również funkcję nieetatowego Komendanta Powiatowego Ośrodka Szkolenia OSP w Bielsku-Białej. Efektem jego pracy była realizacja szkoleń kursowych i doskonalących dla 51 Ochotniczych Straży Pożarnych podległych Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej.

Przez ponad 32-letni okres wzorowej i sumiennej służby bryg. Grzegorz Piestrak został odznaczony m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi (22.04.1998r.), Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę (22.04.2015r.), Srebrną Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" (21.08.2010r.), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (17.06.2015r.), Złotym Medalem "Za Zasługi dla Obronności Kraju" (21.10.2009r.), Złotym Medalem "Za zasługi dla Pożarnictwa" (03.04.2000 r.).

Bryg. Zbigniew Mizera, Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej powierzył obowiązki Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej panu st.kpt. Piotrowi Midorowi - dotychczasowemu dowódcy zmiany w JRG nr 1.

Pan st.kpt. Piotr Midor jest absolwentem Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. W 2006 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W Komendzie Miejskiej PSP w Bielsku-Białej pracuje od 1999r. , a od 2002 r. zajmował kolejne stanowiska dowódcze w JRG nr 1. Podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wielokrotnie dowodził specjalistyczną grupą ratownictwa chemiczno-ekologicznego oraz specjalistyczną grupą ratownictwa technicznego funkcjonujących w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.