Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 lipca 2017
  • 9 sierpnia 2017
  • wyświetleń: 9874

Rodzinne wyprawy na osiem szczytów beskidzkich

Za nami:

Po raz piąty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu na Żywiecczyźnie. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia planowane są rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów beskidzkich.

Ewangelizacja, góry


Kolejnej edycji projektu „Ewangelizacja w Beskidach” towarzyszą słowa „Być dobrym jak chleb”, nawiązujące do postaci św. brata Alberta Chmielowskiego. Podobnie jak w poprzednich latach, na każdy szczyt uczestnicy akcji wyruszać będą małymi grupkami w rodzinach lub wspólnotach, by w samo południe na szczycie góry uczestniczyć w Eucharystii.

Miejsca, na których odbywać się będzie ewangelizacja, to kolejno: 1 lipca - Hala Boracza (czas wędrówki: 2 godziny 27 minut); 8 lipca - Żar (40 minut); 15 lipca - Pilsko (2 godziny); 22 lipca - Krawcowy Wierch (1 godzina 20 minut); 29 lipca - Wielka Racza (2 godziny); 5 sierpnia - Barania Góra ( 3 godziny 30 minut); 12 sierpnia - Hala Rysianka (1 godzina 40 minut); 19 sierpnia - Magurka Wilkowicka (1 godzina 50 minut).

Szczegóły na pl-pl.facebook.com/EwangelizacjaWBeskidach oraz www.rychwald.franciszkanie.pl

Koordynatorem przedsięwzięcia jest kustosz rychwałdzkiego sanktuarium maryjnego Pani Ziemi Żywieckiej o. Bogdan Kocańda OFMConv. Inicjatywa ma być odpowiedzią na wezwanie Kościoła powszechnego do nowej ewangelizacji. Wspólnotami odpowiedzialnymi za projekt są: Francesco Team, Fraternia Franciszkańska i Krucjata Wyzwolenia Człowieka.

Od czterech lat podczas wakacyjnej „Ewangelizacji w Beskidach” na kolejnych szczytach beskidzkich pojawiają się ludzie z różnych wspólnot z terenu diecezji bielsko-żywieckiej, archidiecezji katowickiej i krakowskiej oraz z zagranicy.

Patronat honorowy nad projektem Ewangelizacji w Beskidach objął bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.