bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7635

Rekordowy sezon w Teatrze Polskim! Na widowni zasiadło 83 tys. osób

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

25 czerwca Teatr Polski zakończył sezon 2016/2017, w czasie którego na widowni zasiadło 83 100 widzów. Jest to o 10,4% więcej niż w sezonie poprzednim.

teatr polski
Rekordowy sezon w Teatrze Polskim! Na widowni zasiadło 83 tys. osób · fot. Teatr Polski


W minionym sezonie zagrano 279 przedstawień własnych i 40 gościnnych. Teatr Polski zrealizował sześć premier, pięć na Dużej i jedną na Małej Scenie. Na afiszu pojawiły się nowe tytuły: "Człowiek z La Manczy" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, "Wujaszek Wania" w reżyserii Waldemara Śmigasiewicza, "Wszystko w rodzinie" oraz "Ostatnia randka z Sinatrą" w reżyserii Witolda Mazurkiewicza, "DyBBuk" w reżyserii Pawła Passiniego, "Pustostan" w reżyserii Agaty Puszcz.

Sezon artystyczny 2016/2017 zakończył się pierwszą edycją Festiwalu Komedii Południa FUNfest. W festiwalu uczestniczyło sześć zespołów teatralnych z południa Polski (z Rzeszowa, Częstochowy, Zabrza, Katowic i Bielska-Białej) oraz Europy (Teatr Knjaževsko-Srpski z Kragujevaca w Serbii), a widownia teatru zgromadziła aż 2.442 festiwalowych gości.

Zdobywcą Złotego Rechotu - nagrody publiczności została komedia pt. "Wiwisexia" Teatru Korez z Katowic. Sezon 2017/2018 rozpocznie się w 15 września. Bilety w sprzedaży on-line będą od 16 sierpnia, a kasa Teatru będzie czynna od 5 września.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj