bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4393

Przed wakacjami uczniowie szkół odwiedzili bielski areszt

Początek wakacji to okres beztroski, ale też zagrożeń dla młodzieży. Dbając o bezpieczeństwo społeczeństwa funkcjonariusze Służby Więziennej realizują szereg inicjatyw nakierowanych na edukację i profilaktykę. W czerwcu skoncentrowali się na uczniach lokalnych szkół przybliżając im podstawowe kwestie związane z odpowiedzialnością nieletnich za wchodzenie w konflikt z prawem.

areszt, pogadanka
fot. Areszt Śledczy w Bielsku-Białej


Grupa przeszło 30 uczniów z Zespołu Szkół w Międzybrodziu Bialskim wraz z opiekunami w połowie czerwca odwiedziła Areszt Śledczy w Bielsku-Białej. Przyjechali, by odbyć szczególną lekcję wychowawczą. Podczas spotkania z rzecznikiem prasowym oraz inspektorem działu ochrony zapoznali się z zasadami funkcjonowania aresztów i zakładów karnych.

Wyemitowano dla nich film "Więzienie - stracony czas" i pozwolono na własne oczy przekonać się, w jakich warunkach odbywa się karę pozbawienia wolności. Uczniowie zwiedzili pawilon penitencjarny, zobaczyli cele mieszkalne, plac spacerowy i pomieszczenia do odbywania widzeń z rodziną.

Spotkania takie wpisały się już w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w jednostce. Często biorą w nich udział uczniowie szkoły mundurowej (bielskiego ZDZ), a także szkół cywilnych (np. Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących). Zdarza się też, ze funkcjonariusze odwiedzają szkoły i wówczas mogą dotrzeć do większej liczby uczniów. Dla młodzieży ma to dwojaki wymiar: dowiadują się o konsekwencjach łamania prawa, a także dostają możliwość orientacji zawodowej jako przyszli funkcjonariusze Służby Więziennej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.