bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 czerwca 2017
  • wyświetleń: 6369

Zatrzymano grupę wyłudzającą dotację na wypoczynek dzieci

Policjanci CBŚP z Bielska-Białej zatrzymali 4 osoby, które wyłudziły 1,2 miliona złotych. Pieniądze pochodziły z puli dopłat do wypoczynku dla dzieci. W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach oszuści usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie i oszustwami.

Policjanci CBŚP z Bielska-Białej zlikwidowali grupę przestępczą, która działała od 2012 do 2016 roku. W jej skład wchodziły osoby związane z kierownictwem placówek oświatowo-wypoczynkowych, które organizowały ferie i kolonie dla dzieci. Oszuści fałszowali dokumenty, które wskazywały na uczestnictwo dzieci w ośrodkach kolonijnych w powiecie żywieckim. Preparowali również dokumentację o liczbie uczestników i długości trwania wypoczynku.

Oszuści, w czasie swojej działalności, wyłudzili ponad milion złotych. Dokładna kwota jaka padła łupem zatrzymanych zostanie ustalono w trakcie toczącego się postępowania. W Prokuraturze Regionalnej w Katowicach, czwórka oszustów usłyszała zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej i oszustwami.

Wobec zatrzymanych, prokurator zastosował poręczenia majątkowe i zakazy opuszczania kraju. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie.

ab / bielsko.info, źródło: CBŚP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.