bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 czerwca 2017
  • wyświetleń: 1907

Dzieci namalowały, jak powinny wyglądać bezpieczne wakacje

W sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Jacek Krywult wraz z Komendantem Miejskim Policji w Bielsku-Białej insp. Dariuszem Matusiakiem wręczyli nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym dla dzieci pn. "Bezpieczne Wakacje", który został zorganizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz bielską komendę.

Konkurs "Bezpieczne Wakacje" (wręczenie nagród) - 19.06.17 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do konkursu przystąpiło 14 szkół z Bielska-Białej nadsyłając ogółem 99 prac w dwóch kategoriach: klasy I - III, gdzie tematem przewodnim było hasło "Potrafię bezpiecznie wypoczywać" oraz klasy IV - VI gdzie dzieci zmagały się z zagadnieniem "Obcy - przyjaciel czy wróg?".

Zwycięzcami w kategorii klas I - III zostali:
I miejsce: Hanna Wieczorek - SP nr 31, klasa 2 c
II miejsce: Alan Sadlik - SP nr 4, klasa 2a
III miejsce: Julia Gocek - SP nr 4, kl. 3a
wyróżnienie: Mateusz Karkoszka - SP nr 33, klasa 1a

Zwycięzcami w kategorii klas IV - VI zostali:
I miejsce: Wiktor Olma - SP nr 28, klasa 4
II miejsce: Hanna Klimczak - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa, kl. 5a
III miejsce: Gabriela Kubas - SP nr 24, kl. 6
wyróżnienie: Maria Kopietz - Akademia Żaków, kl. 6, Emilia Dura - SP nr 33, kl. 5a

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które zostały wręczone przez prezydenta miasta oraz Komendanta Miejskiego Policji. Dodatkową nagrodą dla autorów 12 najlepszych prac z każdej grupy wiekowej było imienne zaproszenie do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej na "jednodniową praktykę", podczas której dzieci poznają tajniki pracy policyjnej w różnych wydziałach, obejrzą sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień przez policjantów oraz sami będą mogli wcielić się w rolę stróżów prawa.

Na koniec, aby podkreślić profilaktyczny wymiar zorganizowanego konkursu, dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji na temat bezpiecznego wypoczynku oraz zasad zachowania się w sytuacji zagrożenia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.