bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Wiadomości

  • 18 czerwca 2017
  • wyświetleń: 8362

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacji Sportowej

W dniach 24-25 czerwca w Bielsku-Białej odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski oraz I Puchar Bolka i Lolka w Radioorientacji Sportowej. Organizatorem zawodów jest Bielskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej.

Rozpoczęcie imprezy odbędzie się w sobotę, 24 czerwca o godzinie 10.00. Tego dnia zakończenie zmagań uczestników zaplanowano w godzinach 11.00-13.00. Meta będzie zlokalizowana na Terenach Rekreacyjnych "Błonia", w rejonie toru pump track. Tam też organizatorzy przygotowali miasteczko zawodów oraz inne atrakcje dla całych rodzin.

W niedzielę, 25 czerwca zawody rozpoczną się w okolicach zapory w Wapienicy. Zakończenie jest planowane w godzinach 10.00-13.00 na polanie przy schronisku na Dębowcu. Na mecie zawodów uruchomiona zostanie radiostacja pokazowa, upamiętniająca 90. rocznicę pierwszego kontaktu drogą radiową na Śląsku, którą wykonał Tadeusz Matusiak. W 1927 r. nawiązał on potwierdzoną łączność radiową Bielsko-Biała - Goteborg (Szwecja). Poza tym przewidziane jest wiele innych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Radioorientacj

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.