bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 czerwca 2017
  • wyświetleń: 14301

Ta inwestycja drogowa spowoduje duże utrudnienia - zdjęcia

Pod koniec maja Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na przebudowę ulic Krakowskiej i Żywieckiej. Inwestycja warta ok. 150 mln złotych będzie realizowana przez 1,5 roku. Budowa ma ruszyć pod koniec 2017 roku.

Ulica Krakowska - 29.05.2017
Ulica Krakowska - 29.05.2017 · fot. bielsko.info


Zadanie zostało podzielone na dwie części: ulicę Krakowską i ulicę Żywiecką, co w praktyce oznacza, że inwestycja może być realizowana przez dwie odrębne firmy.

Rozbudowa obu ulic zakłada przede wszystkim przebudowę istniejących skrzyżowań. Powstaną nowe lewoskręty, co znacząco przyczyni się do rozładowania korków. W ramach zadania przewidziano budowę mostu na potoku Krzywa i rzece Niwka oraz siedmiu przepustów, budowę ścian oporowych, budowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, budowę nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Ulica Krakowska - 29.05.2017
Ulica Krakowska - 29.05.2017 · fot. bielsko.info


W ramach przebudowy ulicy Krakowskiej powstanie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Podgórną. Sygnalizatory staną również w ciągu ulicy Żywieckiej na skrzyżowaniach: ul. Żywieckiej z ul. Stojałowskiego/Ogrodowa, przejściu dla pieszych przy ul. Cmentarnej, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK/Skłodowskiej, przejściu dla pieszych przy ul. Tuwima, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Poniatowskiego, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul Bora-Komorowskiego/Łagodna, przejściu dla pieszych przy ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Straconki i skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Górską. Zaplanowano także szereg wyburzeń.

Ulica Krakowska - 29.05.2017
Ulica Krakowska - 29.05.2017 · fot. bielsko.info


Z pewnością na czas prac drogowych kierowców z Bielska-Białej czeka wiele utrudnień. Sprawę planowanych objazdów poruszyła na sesji Rady Miejskie radna Małgorzata Zarębska.

- Obecnie trwają procedury zmierzające do wyłonienia wykonawcy robót budowlanych, a jednym z kryteriów oceny ofert, będzie sporządzony przez nich projekt organizacji ruchu. Miejski Zarząd Dróg Zakłada, że roboty budowlane będą realizowane odcinkami przy ruchu pojazdów odbywającym się wahadłowo, bez całkowitego zamykania ulicy Krakowskiej - czytamy w odpowiedzi na interpelację podpisanej przez Przemysława Kamińskiego, zastępcę prezydenta miasta.

W czerwcu ma zostać zorganizowane spotkanie w Urzędzie Miejskim z udziałem przedstawicieli mieszkańców oraz odpowiednich służb w celu podjęcia ustaleń dotyczących sposobu objazdów i zakresu działań zwiększających bezpieczeństwo.

Wysepka na środku ulicy Żywieckiej
Ulica Żywiecka · fot. bielsko.info


Rozbudowa DK 52 (ul. Krakowskiej/ul. Żywieckiej) w Bielsku-Białej to inwestycja o wartości 151,3 mln zł. Dofinansowanie unijne zostało przyznane w kwocie 126,1 mln zł.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.