bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 5503

Dzielnicowy odnalazł zaginionego pacjenta, który oddalił się ze szpitala

We wtorek rano około godz. 7.30 z oddziału szpitala w Wilkowicach oddalił się bez wiedzy lekarzy 55-letni pacjent. Mężczyzna zabrał swoje ubrania oraz rzeczy osobiste i oddalił się w nieznanym kierunku. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego - st.asp. Tomasza Szwedy z Komisariatu Policji w Szczyrku - pacjent został odnaleziony już po około godzinie od zgłoszenia policji przez personel szpitala jego zaginięcia.

Mężczyzna był chory i jak stwierdził lekarz, wyjście poza szpital stanowiło zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Dlatego policjant niezwłocznie podjął czynności w celu ustalenia gdzie przebywa zaginiony. 55-latek zabrał ze sobą telefon komórkowy, więc podjęto próby nawiązania z nim kontaktu telefonicznego, jednak pomimo odebrania rozmowy nie było z mężczyzną logicznego kontaktu. Co chwilę zmieniał zdanie na temat miejsca swojego aktualnego pobytu i wielokrotnie rozłączał rozmowę bez wyraźnego powodu.

Dzielnicowy udał się w rejon Wilkowic i Rybarzowic, które to miejscowości wymieniał zaginiony, starając się utrzymywać z nim stały kontakt telefoniczny. Policjant dzwonił do mężczyzny kilkanaście razy, jednak za każdym razem otrzymywał inną, sprzeczną informację, która utrudniała podjęcie skutecznych działań. Każdorazowo dzielnicowy zachęcał 55-latka do poszukania w swoim otoczeniu jakichś ludzi.

Po około godzinie zaginiony poinformował, że widzi w pobliżu trzech mężczyzn, w związku z czym st.asp. Tomasz Szwed polecił mu podejść do nich i przekazać jednemu z nich telefon. Dzielnicowy, w krótkiej rozmowie ustalił, że zagubiony pacjent znajduje się w Rybarzowicach i poprosił swojego rozmówcę o pozostanie z nim do jego przyjazdu.

Dzielnicowy w ciągu kilku minut dotarł na miejsce i po konsultacji telefonicznej z lekarzem odwiózł osłabionego 55-latka z powrotem do szpitala, gdzie oddał go pod opiekę personelu medycznego.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.