bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2017
  • wyświetleń: 7513

W niedzielę 11 czerwca kolejna zmiana w rozkładzie pociągów

Za nami:

W związku z kolejnymi etapami prac remontowo-modernizacyjnych, 11 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywać do 2 września br.

Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017
Bezpośredni pociąg z Bielska-Białej do Zakopanego - 29.04.2017 · fot. bielsko.info


Konieczność wprowadzenia korekty jest podyktowana pracami prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - czyli PKP Polskie Linie Kolejowe SA. Wakacje to czas wzmożonych remontów na torach, stąd też na wielu trasach naszych pasażerów czeka sporo zmian.

Od 10 lipca do 2 września część pociągów linii S4 (Tychy Lodowisko - Sosnowiec Główny), S5 (Katowice - Zwardoń), S7/S71 (Katowice - Racibórz/Bohumin) i S6 (Katowice - Wisła Głębce) będzie kursować drogą okrężną przez Hajduki i Radoszowy, z pominięciem przystanku Katowice Brynów.

Ważną informacją dla mieszkańców Żywiecczyzny jest uruchomienie przez spółkę PKP Intercity weekendowych połączeń relacji Zwardoń - Warszawa. Dotychczas mieszkańcy Żywca musieli przesiadać się na pociąg do stolicy na stacji w Bielsku-Białej. Pociąg "Inka" zatrzyma się w Żywcu, Węgierskiej Górce, Milówce, Rajczy Centrum, Soli i Zwardoniu.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA (dostępnych m.in. na dworcach kolejowych i peronach). W wakacyjnym rozkładzie jazdy jest to szczególnie istotne, ponieważ ze względu na liczne remonty na wielu liniach zostaną wprowadzone różne warianty kursowania pociągów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.