bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2017
  • 2 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4159

Kapituła konkursowa przyzna tytuł Samorządowca Podbeskidzia 2017

Za nami:

Niezależni.BB zapraszają na uroczystość przyznania Nagrody im. Marty Garapich "Samorządowiec Podbeskidzia 2017". Gościem spotkania będzie Europoseł Kazimierz M. Ujazdowski, a w drugiej części odbędzie się dyskusja panelowa "Jakich zmian potrzebuje samorząd?”.

Ratusz i Śródmieście z lotu ptaka
Wkrótce poznamy Samorządowca Podbeskidzia 2017 · fot. bielsko.info


Dla upamiętnienia rocznicy pierwszych wyborów samorządowych z 27 maja 1990 roku lokalne Stowarzyszenie Niezależni.BB przyznaje tytuł "Samorządowiec Podbeskidzia". Laureatem nagrody corocznie zostaje samorządowiec z terenu Podbeskidzia, wyróżniający się w danym roku szczególnymi osiągnięciami lub obdarzony dużym autorytetem i szacunkiem w swoim środowisku.

Wyboru laureata dokonuje niezależna Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą osoby z doświadczeniem publicznym, ale nie pełniące obecnie żadnych funkcji i nie zaangażowane politycznie. Skład Kapituły Nagrody stanowią: b. wojewoda bielski i poseł OKP, mecenas Andrzej Sikora jako przewodniczący, b. wojewoda bielski i poseł Mirosław Styczeń, byli prezydenci Bielska-Białej Krzysztof Jonkisz i Zbigniew Leraczyk oraz b. starosta cieszyński Witold Dzierżawski.

Tegoroczna nagroda po raz pierwszy będzie nosiła nazwę "Samorządowiec Podbeskidzia - Nagroda im. Marty Garapich". Sędzia Marta Garapich po zwycięstwie Solidarności w 1989 roku pełniła w województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu ds. reformy samorządowej. W uznaniu jej zasług oraz całej drogi życiowej Kapituła przyznała jej w 2015 roku pierwszy honorowy tytuł "Samorządowiec Podbeskidzia". Po śmierci laureatki nagrody Kapituła Nagrody postanowiła od 2017 roku nadać nagrodzie imię Marty Garapich.

Kapituła Nagrody dokona w tym roku wyboru laureata spośród osób nominowanych przez członków Kapituły i stowarzyszenie Niezależni.BB. Nazwisko laureata poznamy dopiero na uroczystej gali 2 czerwca o godz. 17.00 w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej. Wręczenia nagrody dokona gość honorowy uroczystości, poseł do Parlamentu Europejskiego, Kazimierz M. Ujazdowski.

W drugiej części spotkania odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem europosła Ujazdowskiego, burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta, dr. Janusza Okrzesika - przewodniczącego Rady programowej Niezależnych.BB oraz dr. Adama Żabki z Wyższej Szkoły Finansów i Prawa, eksperta w dziedzinie finansów samorządowych. Temat panelu to "Jakich zmian potrzebuje samorząd?".

Wszyscy zainteresowani udziałem w spotkaniu i dyskusji, którzy nie otrzymali zaproszenia, mogą zgłosić chęć uczestnictwa na adres: stowarzyszenie@niezalezni-bb.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.