bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2017
  • wyświetleń: 12684

Rudera na os. Rosta do remontu? Prezydent mówi kategoryczne "nie"

Na majowej sesji Rady Miejskiej radny Przemysław Drabek zgłosił interpelację w sprawie remontu pustostanu zlokalizowanego przy ulicy Karola Krausa na osiedlu Rosta. Wiceprzewodniczący rady zaproponował, aby w budynku utworzyć klub seniora.

Reklama

Pustostan przy ulicy Krausa - 26.05.2017 · fot. bielsko.info


- We wcześniejszych interpelacjach zwracałem uwagę na potrzebę realizacji programów skierowanych do bielskich seniorów oraz działań nakierowanych na integrację międzypokoleniową. W związku z planowaną rozbudową parkingu w rejonie ulicy Karola Krausa, potrzebami mieszkańców oraz wnioskami Rady Osiedla Biała Północ proszę o utworzenie w opuszczonym budynku zlokalizowanym przy ul Karola Krausa klubu, który będzie mógł służyć mieszkańcom osiedla - poinformował radny Przemysław Drabek.

Zdewastowany wolnostojący budynek jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie, kościoła parafialnego, zrealizowanego ze środków budżetu obywatelskiego placu zabaw oraz planowanego parkingu.

Pustostan przy ulicy Krausa - 26.05.2017
Pustostan przy ulicy Krausa - 26.05.2017 · fot. bielsko.info


- Ja osobiście jestem za tym, żeby ten budynek wyburzyć. Co tu zagospodarowywać? Ten budynek wygląda jak barak. To po prostu ruina - mówił na sesji prezydent Jacek Krywult, pokazując zdjęcie zdewastowanego budynku przy ulicy Karola Krausa. - Nasza koncepcja jest taka, żeby to jak najszybciej wyburzyć. Na pewno nie będziemy wkładać w ten budynek pieniędzy - zakończył Jacek Krywult.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.