bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2017
  • wyświetleń: 6287

Pogranicznicy wykryli, że Polak nielegalnie zatrudniał Ukraińców

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili polskiego pracodawcę, który nielegalnie powierzył pracę dziesięciu obywatelom Ukrainy.

paszport, straż graniczna, ukraina
fot. Straż Graniczna w Bielsku-Bialej


24 maja, po zakończonej kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili polskiego pracodawcę, który niezgodnie z przepisami zatrudniał pracowników. Kontrola prowadzona była w jednej z firm w powiecie cieszyńskim.

Właściciel firmy, zarejestrowanej na Opolszczyźnie, zatrudniał dziesięciu cudzoziemców (pracowników fizycznych) niezgodnie z przepisami ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (brak zezwolenia na pracę lub oświadczenia o zamiarze powierzenia wykonywania pracy).

Zarówno właściciel firmy jak i jego pracownicy odpowiedzą za naruszenie przepisów ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wobec pracodawcy zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu grzywna nie mniejsza niż trzy tysiące złotych.

ab / bielsko.info, źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.