bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2017
  • wyświetleń: 4525

Klub Gaja po raz kolejny organizuje zbiórkę makulatury pod Auchan

Za nami:

Jak co roku Klub Gaja organizuje wiosenną zbiórkę makulatury w ramach akcji "Zbieraj makulaturę, ratuj konie" przed hipermarketem Auchan w Bielsku-Białej. Do 21 maja każdy może przynieść zużyty papier, stare gazety, zeszyty czy kartony i zostawić je w specjalnie oznaczonym kontenerze.

kontener, makulatura
fot. Klub Gaja


Zbieranie makulatury to realne działanie w trosce o środowisko naturalne m.in. oszczędzanie wody, zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Akcja uczy odpowiedzialności za korzystanie z zasobów naturalnych i promuje poszanowanie praw zwierząt. Szacunkowo powtórne wykorzystanie tony papieru pozwala oszczędzić 17 drzew, blisko 1500 litrów ropy, ponad 26 tysięcy litrów wody i 40 tysięcy kilowatogodzin energii (ogrzanie przeciętnego mieszkania przez pół roku) oraz siedem metrów sześciennych przestrzeni na składowisku.

- Polacy oddają do recyklingu niespełna 36% zużywanego przez siebie papieru. To bardzo mało w porównaniu z takimi krajami jak Niemcy, Austria czy Holandia, w których odzysk papieru przekracza 70% - podkreślają organizatorzy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.