bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2017
  • 15 maja 2017
  • wyświetleń: 12095

W kościele na os. Rosta biskup zawierzył diecezję Sercu Maryi

13 maja w kościele pw. MB Fatimskiej w Bielsku-Białej biskup Roman Pindel zawierzył całą diecezję Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W diecezjalnych uroczystościach 100. rocznicy Objawień Fatimskich, zakończonych procesją fatimską i wspólną agapą, udział wzięli przedstawiciele delegacji parafialnych wspólnot maryjnych z całego Podbeskidzia, duchowieństwo oraz reprezentanci zakonów i zgromadzeń zakonnych.

W kościele na os. Rosta biskup zawierzył diecezję Sercu Maryi - 13.05.2017 · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Podczas Eucharystii bp Pindel odczytał akt zawierzenia diecezji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, który, jak zaznaczył duchowny, następuje w czasie trwania obchodów 25-lecia diecezji bielsko-żywieckiej.

Podczas aktu zawierzenia, biskup objął swą modlitwą małżeństwa, dzieci i rodziny, prosząc Matkę Bożą, by chroniła przed niewiernością i nienawiścią, przed oziębłością i zapomnieniem, przed jakąkolwiek krzywdą czy poniżeniem.

Po wypowiedzeniu słów aktu zawierzenia dokument podpisali biskup i przedstawiciele diecezji: wikariusz generalny ks. Marek Studenski, przedstawicielka zakonów i życia konsekrowanego s. Natalia Wałach, przedstawicielka ruchów i stowarzyszeń diecezji Irena Olma, oraz reprezentanci parafii, małżonkowie, Lucyna i Robert Habowscy.

Sobotnie uroczystości „na Obszarach” rozpoczęły się od młodzieżowego czuwania modlitewnego „Światło i pokój”. Po procesji fatimskiej, która przeszła ulicami osiedla, ordynariusz przekazał delegatom wszystkich parafii pamiątkowe różańce na znak jedności Kościoła diecezjalnego, przeżywającego w tym roku 25. rocznicę erygowania przez papieża Jana Pawła II.

Uroczystości zakończył majowy piknik na terenie parafii, z wojskową grochówką i żurkiem, domowymi ciastami, przy akompaniamencie orkiestry. Wierni mogli uczcić obecne w parafii od 2013 roku relikwie Pastuszków Fatimskich - św. Hiacynty i św. Franciszka Marto - kanonizowanych 13 maja w Fatimie przez papieża Franciszka.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli obecni na uroczystości prezydent Bielska-Białej, Jacek Krywult, oraz przewodniczący Rady Miejskiej, Jarek Klimaszewski. W modlitwie udział wzięli także przedstawiciele rządu i władz parlamentarnych i samorządowych.

ab / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.