bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2017
  • wyświetleń: 4013

Strażnicy graniczni szkolili bielskich policjantów

Ścisła współpraca w zakresie ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, zwalczania migracji, sprawdzania legalności pobytu cudzoziemców na terytorium Polski, sprawdzania legalności posiadanych dokumentów to główne tematy szkolenia, które odbyło się w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Strażnicy graniczni szkolili bielskich policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


W szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kap. Annę Fiedor, st.chor.szt. Andrzeja Sochackiego i chor.szt. Dariusza Urbaniec, uczestniczyli dzielnicowi z bielskiego garnizonu na czele z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł. insp. Krzysztofem Gałuszka.

Celem szkolenia było poszerzenie wiedzy zawodowej oraz doskonalenie umiejętności funkcjonariuszy w zakresie legitymowania obywateli RP, UE i pozostałych państw przebywających na terytorium Polski.

Pogranicznicy omówili skalę problemów związanych z nielegalną migracją, nielegalnym pobytem cudzoziemców na terenie Polski oraz rodzajem dokumentów pobytowych, wiz, praw jazdy, które najczęściej są sprawdzane podczas kontroli przez uprawnione organy na terytorium RP.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.