bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2017
  • 13 maja 2017
  • wyświetleń: 8334

Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki: dziś ostatni dzień

Za nami:

11 maja rozpoczęła się największa w regionie impreza o charakterze naukowo-kulturalnym. Mowa oczywiście o Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki, który już po raz osiemnasty zagościł w Bielsku-Białej.

festiwal nauki
Już niebawem rozpocznie się Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki · fot. bielsko.info


Program XVIII Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki pod hasłem "Zaskoczenie i zdziwienie są początkiem zrozumienia" został przygotowany tak, żeby zainteresować odbiorców z każdej grupy wiekowej. Tajniki nauki przybliżą pracownicy naukowi ATH w specjalnie przygotowanych prezentacjach i wykładach, zgrupowanych w następujących blokach tematycznych: nauki humanistyczne i społeczne, nauki ekonomiczne i o zarządzaniu, nauki matematyczne i fizyczne, ekologia, nauki przyrodnicze, nauki techniczne i informatyczne oraz nauki o zdrowiu.

Wykłady będą się odbywały również poza kampusem ATH. W siedzibie Beskidzkiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w czwartek 11 maja od godz. 16:00 wydziały ATH przedstawią wybrane prezentacje popularnonaukowe, zaś w sobotę 13 maja odbędzie się konferencja popularnonaukowa "-200,+100".

festiwal nauki i sztuki


Urząd Miejski w Bielsku-Białej zaprasza 12 maja do Sali Sesyjnej UM na serię wykładów i pokaz historycznych filmów dokumentalnych dotyczących miasta oraz 13 maja na Małą Scenę Teatru Polskiego na konferencję TEDxBielskoBiała.

Udział w Festiwalu to wyjątkowa okazja do spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Profesor Jerzy Bralczyk, ceniony językoznawca, opowie o specyfice języka promocji i reklamy; o. Maciej Zięba, dominikanin, teolog, filozof i publicysta wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Próg, który świat przekracza w człowieku jest progiem zdumienia”, a wieczorem 12 maja odbędzie się koncert Stanisława Soyki z udziałem Chóru ATH.

W Galerii Akademickiej ATH swoje prace zaprezentuje prof. zw. Błażej Ostoja Lniski dziekan Wydziału Grafiki ASP w Warszawie.

Jednym ze stałych punktów festiwalowego programu jest Beskidzkie Dyktando pod patronatem prof. Jerzego Bralczyka. Uczestnicy konkursu będą walczyć w tym roku o Pióro Prezydenta Miasta Bielska-Białej oraz tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii.

Poza najważniejszym celem festiwalu, jakim jest upowszechnianie wiedzy i inspirowanie młodych ludzi do podjęcia przygody z fascynującym światem nauki, organizatorzy czyli Akademia Techniczno-Humanistyczna i Miasto Bielsko-Biała przygotowali szereg wydarzeń o charakterze kulturalno-artystycznym, których część będzie się odbywała podczas Pikniku Naukowego na Rynku Starego Miasta, w sobotę 13 maja.

Szczegółowy program na stronie www.festiwal.ath.bielsko.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.