Wiadomości

  • 28 kwietnia 2017
  • 4 czerwca 2017
  • wyświetleń: 4648

Najnowszy projekt Mumio na deskach Teatru Polskiego w Bielsku

Za nami:

Miłośnicy Mumio i ich oryginalnej wizji humoru, a także amatorzy spektakli niepowtarzalnych i nieprzewidywalnych nie mogą przegapić tego wydarzenia! W niedzielę, 4 czerwca o godzinie 18.00 na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej będzie można zobaczyć najnowszy projekt grupy - „Welcome Home Boys”.

Najnowszy projekt Mumio na deskach Teatru Polskieg
fot. Mumio


W „Welcome Home Boys” członkowie grupy Mumio sięgają do swoich korzeni, do inspiracji teatralnych i literackich, z których wyrosła ich twórczość artystyczna. Spektakl swoją premierę miał podczas 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jak możemy przeczytać w opisie „Welcome Home Boys”: jest on komiczny, ale miejscami śmiertelnie poważny, zaskakujący i, jak na Mumio przystało, odrobinę absurdalny. Zwrot akcji goni tutaj kolejny zwrot akcji, ojciec zapisuje synom w testamencie pudełeczko z miniaturową matką, a jedynym lekarstwem na jej odczarowanie okazuje się ogórek niekiszek, którego zdobycie nie jest wcale łatwe... Spektakl zaciera granice pomiędzy kinem a teatrem i zabiera widza w niezwykłą podróż, której kolejnymi przystankami są las, pociąg, pałac baśniowego królestwa, szkoła, stary młyn, piekarnia, okopy wojenne i dom.

Co to wszystko oznacza? Miłośnicy Mumio już zacierają ręce, a dla tych, którzy jeszcze nie spotkali się z twórczością grupy, będzie to okazja, by zobaczyć jeden z najbardziej oryginalnych polskich projektów teatralnych.

Bilety można kupić osobiście w kasie Teatru oraz na stronie: http://bilety.teatr.bielsko.biala.pl/MSI/SeatsOrder.aspx[ramka=Grupa Mumio swoją przygodę z teatrem zaczęła w połowie lat 90-tych jako Teatr Epty-a. Jej debiutancki projekt, „Kabaret Mumio”, zyskał ogromną popularność, sprawiając równocześnie, że grupa zaczęła być utożsamiana ze sceną kabaretową. W 2006 roku Jacek Borusiński, Dariusz Basiński i Jadwiga Basińska pojawili się na dużym ekranie w filmie „Hi Way”. Wystąpili również w kultowych już dziś reklamach telewizyjnych sieci komórkowej. Grupa ma na swoim koncie szereg cenionych nagród, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretowego PaKA, dwa Wiktory, Teatralną Nagrodę im. Leona Schillera, Nagrodę ZASP. Na chwilę obecną w skład zespołu oprócz Jacka Borusińskiego, Dariusza Basińskiego i Jadwigi Basińskiej wchodzi multi-instumentalista Tomasz Drozdek.[/ramka]

BM / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj