Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6557

30-latek z sądowym zakazem jechał na "podwójnym gazie"

Policjanci z bielskiego pododdziału prewencji zatrzymali 30-latka, który nie dość, ze kierował Volkswagenem mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu, to dodatkowo złamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go aż do 2026 roku. Teraz za przestępstwa te zatrzymanemu grozi do 2 lat za kratami.

Wczoraj tuż po godzinie 16.00 w Bielsku-Białej na ul. Mostowej, policjanci zauważyli jadącego "zygzakiem" kierowcę Volkswagena Golfa. Zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości 30-latka dało wynik ponad 0,7 promila alkoholu.

W czasie sprawdzeń w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż sąd zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych jeszcze przez najbliższe 9 lat.

Za kierowanie samochodem "na podwójnym gazie" oraz złamanie sądowego zakazu grozi mu do 2 lat więzienia. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce sąd.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.