Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 18459

Kontrabanda ukryta w domowym schowku za tapczanem - zdjęcia

Policjanci z Bielska-Białej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z celnikami z Katowic odnaleźli w jednym z podbeskidzkich domów kontrabandę. Śledczy zabezpieczyli ponad 360 litrów różnych alkoholi niewiadomego pochodzenia oraz 2 kg tytoniu, bez polskich znaków akcyzy.

Kontrabanda ukryta w domowym schowku za tapczanem · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bielskiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach ustalili, że na terenie jednej z posesji w powiecie bielskim znajdują się wyroby bez polskich znaków akcyzy.

Śledczy wkroczyli do prywatnego domu i dokładnie przeszukali pomieszczenia. W specjalnie zakamuflowanym schowku za tapczanem, zakrytym dodatkowo gobelinem, odnaleźli kontrabandę. Policjanci zabezpieczyli ponad 360 litrów różnych alkoholi i 2 kg tytoniu bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Śledczy szacują, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięga ponad 10 tysięcy zł.

Policjanci zatrzymali 55-latka trudniącego się tym nielegalnym procederem. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Za przestępstwa te grozi mu do 3 lat za kratami i wysoka grzywna.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.