Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 5580

Ślisko na drogach! Kilkanaście kolizji w ciągu kilku godzin

Towarzyszące nam od kilku dni warunki atmosferyczne sprawiają trudności nawet tym najbardziej doświadczonym kierowcom. Ciężka sytuacja na drogach dała się we znaki także i w naszym regionie. W ciągu kilku godzin bielscy policjanci odnotowali blisko 15 kolizji i jeden wypadek drogowy, w wyniku którego ranna została jedna osoba.

O tym, jak szybko sytuacja na drogach może się zmienić, kierowcy przekonali się już we wtorek wieczorem, kiedy temperatura znacznie spadła i zaczął padać śnieg, którego opady towarzyszą nam do teraz. W środę od północy, na bielskich drogach doszło do blisko 15 kolizji.

Do poważnego zdarzenia doszło około 10.20 w Jaworzu na ul. Wapienickiej. 68-letni kierowca Fiata Seicento na śliskiej nawierzchni, na łuku drogi, utracił panowanie nad pojazdem, który zsunął się ze skarpy, a następnie przewrócił na dach. W wyniku zdarzenia poważne obrażenia ciała odniosła 67-letnia pasażerka, która trafiła do szpitala. Pisaliśmy o tym w artykule "Dachowanie osobówki w Jaworzu. Jedna osoba ranna".

Większość kierowców zmieniła już opony na letnie. Dlatego policjanci apelują o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących na warunków. Panująca aura sprawia, że warunki na drodze stały się niebezpieczne nie tylko dla zmotoryzowanych, ale i pieszych, którzy również powinni szczególnie zadbać o swoje bezpieczeństwo.

- Pamiętajmy o odblaskach! Zachęcamy, aby nosić odblaski również w terenie zabudowanym. Nawet niewielki element odblaskowy sprawia, że już z daleka jesteśmy widoczni dla kierowców, co znacznie zmniejsza ryzyko potrącenia - apeluje nadkomisarz Elwira Jurasz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj