Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2017
  • 22 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 50202

Ruszyła sprzedaż apartamentów w Kozubnik SPA Resort

W czwartym kwartale tego roku ma zakończyć się pierwszy etap inwestycji związanej z budową kompleksu Kozubnik SPA Resort na miejscu dawnego kurortu, który w czasach PRL zyskał miano "polskiego Davos". Jednak już w tym miesiącu rozpoczęła się sprzedaż pierwszych apartamentów w obiektach Daglezja i Kiczora.

Kozubnik SPA Resort - wizualizacje · fot. kozubniksawa.pl


W latach 70. oraz 80. ubiegłego wieku ośrodek Porąbce prężnie działał zarówno zimą, jak i latem. Był przeznaczony głównie dla pracowników Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego oraz przedsiębiorstw, głównie hutniczych, z którymi współpracował. Luksusowe apartamenty służyły natomiast ówczesnym dygnitarzom partyjnym. Był to ośrodek wypoczynkowy najwyższej klasy dla ówczesnych elit politycznych wschodniej Europy.

Czasy jego świetności skończyły się wraz z upadkiem PRL-u. Spółka, należąca do dwóch braci przybyłych z USA do Polski, która kupiła ośrodek, szybko popadła w ogromne długi. W 1996 roku sąd ogłosił upadłość firmy. Turyści przestali odwiedzać ośrodek z powodu zaprzestania dotowania wczasów pracowniczych, a także z braku wkładu nowego właściciela w remonty ośrodka.

Kozubnik SPA Resort - zdjęcia z placu budowy · fot. kozubniksawa.pl


Niegdyś okazały, o wysokim standardzie kurort został opuszczony. Wartościowe przedmioty i urządzenia zostały rozszabrowane. Potem ośrodek był wykorzystywany przez paintballowców i ludzi zwiedzających ruiny ośrodka.

W latach 2013 - 2014 firma Sawa Apartments rozpoczęła rewitalizację istniejących i budowę zupełnie nowych budynków. Inwestor planuje przywrócić dawny blask ośrodka wypoczynkowego najwyższej klasy. W nowym Kozubnik SPA Resort znajdzie się w trzech etapach, ponad 400 apartamentów, centrum SPA, sauny, baseny, siłownie oraz restauracje, kawiarnie, kluby nocne dla gości ośrodka oraz sala zabaw dla dzieci. Pozwoli to na ugoszczenie w jednym czasie ponad sześciuset osób - zarówno rodzin, jak i biznesu.

Kozubnik, plan
Plan zagospodarowania terenu Kozubnik SPA Resort · fot. kozubniksawa.pl


W pierwszej kolejności modernizowane są budynki Daglezja i Kiczora. I właśnie w ich przypadku już rozpoczęto sprzedaż apartamentów. W pierwszym znajdują się 34 apartamenty, natomiast w drugim 56. Są to lokale o powierzchniach od 30 do 70 m kw. Lokale sprzedawane są na własność, a ceny zaczynają się od 180 tys. zł.

new / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.