Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 3065

Straż pożarna podsumowała sezon grzewczy. Ponad 200 interwencji

Sezon grzewczy powoli dobiega końca. Czas na pierwsze podsumowania. W okresie od 1 października 2016 r. do 12 kwietnia 2017 r. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 118 zdarzeń związanych z uwalnianiem się tlenku węgla. 52 osoby, w tym 15 dzieci z objawami zatrucia czadem zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

Komin
Straż pożarna podsumowała sezon grzewczy. Ponad 200 interwencji · fot. KM PSP Bielsko-Biała


W środę po godzinie 20.00 strażacy zostali wezwani do mieszkania w budynku dwurodzinnym mieszczącym się w Bestwince, gdzie 19-letnia dziewczyna z objawami zatrucia tlenkiem węgla (utrata przytomności) została zabrana do szpitala. Prawdopodobną przyczyną uwalniania się czadu była nieszczelność przewodu kominowego z piecyka z mieszkania usytuowanego na parterze.

W okresie od 1 października 2016 r. do 12 kwietnia 2017 r. Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 121 pożarów sadz w kominie. W środę o godzinie 20.27 strażacy gasili pożar sadzy w budynku jednorodzinnym przy ulicy Spółdzielców w Bielsku-Białej. Paliło się tak mocno, że do gaszenia pożaru strażacy poza piaskiem musieli użyć dwóch gaśnic proszkowych. W wyniku silnego oddziaływania termicznego przewód kominowy uległ pęknięciu na wysokości pierwszej i drugiej kondygnacji.

ab / bielsko.info

źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.