Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2017
  • 18 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 8168

Happening obrońców zwierząt na ulicy 11 Listopada - wideo

We wtorek na ulicy 11 Listopada w Bielsku-Białej Stowarzyszenie Otwarte Klatki zorganizowało akcję uliczną, będącą protestem przeciwko długodystansowemu transportowi zwierząt. Akcja odbyła się w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii, Stop the Trucks, prowadzonej przez koalicję Eurogroup for Animals.

Happening obrońców praw zwierząt na ulicy 11 Listopada - 18.04.2017 · fot. bielsko.info


Każdego roku miliony kur, cieląt, świń, owiec, kóz i koni jest transportowanych na terenie Unii Europejskiej i poza jej granicami. Zwierzęta często przemierzają tysiące kilometrów, spędzając w ciężarówkach kilka dni. Nim dotrą do celu, są skrajnie wykończone, odwodnione, mają liczne obrażenia. Niektóre z nich umierają już w trakcie transportu.

Chcąc temu przeciwdziałać, Stowarzyszenie Otwarte Klatki włączyło się w ogólnoeuropejską kampanię #StopTheTrucks. W ramach tej kampanii zorganizowano akcję uliczną w Bielsku-Białej.

Zapis transmisji na żywo

Loading...


- Faktem jest to, że nie da się odpowiednio chronić zwierząt podczas długiego transportu. Dla tych zwierząt jest to ostatnia droga w życiu, na końcu której czeka je już tylko śmierć. Powinniśmy robić zdecydowanie więcej, aby chociaż zmniejszyć ich cierpienie podczas tej podróży - wyjaśnia Alicja Czerwińska, koordynatorka kampanii.

Materiały zgromadzone przez Eurogroup For Animals i Stowarzyszenie Otwarte Klatki dokumentują kulisy tego procederu: skrajne wycieńczenie, odwodnienie, liczne obrażenia, a nawet śmierć. Przeprowadzone śledztwa pokazały nie tylko problemy dobrostanowe zwierząt, ale też liczne nadużycia ze strony kierowców. Wśród materiałów zarejestrowanych przez Eurogroup For Animals i Otwarte Klatki są również nagrania z Polski.

Każda osoba chcąca wesprzeć kampanię, może wysłać list do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wchodząc na stronę http://www.stopthetrucks.eu oraz udostępniać materiały ze śledztw Eurogroup for Animals.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.