Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 10110

Zmarł dr Sławomir Wojtulewski - lekarz i działacz sportowy

Dziś rano zmarł doktor Sławomir Wojtulewski, ceniony lekarz, działacz sportowy, felietonista i autor książek o sporcie.

dr Sławomir Wojtulewski
Zmarł dr Sławomir Wojtulewski - lekarz i działacz sportowy · fot. TS Podbeskidzie


Doktor Sławomir Wojtulewski pochodził z Białegostoku, ale na długie lata związał się z Bielskiem-Białą, gdzie prowadził znany gabinet ziołolecznictwa oraz angażował się w życie sportowe miasta. Był obecny na wszystkich ważnych imprezach sportowych, kibicował każdemu klubowi spod Klimczoka, a swoimi spostrzeżeniami dzielił się w felietonach pisanych na łamach regionalnych portali oraz w publikacjach książkowych dotyczących bielskiego sportu. Był prezesem Beskidzkiej Rady Olimpijskiej oraz Przewodniczącym Rady Sportu przy Prezydencie Miasta Bielska-Białej. W latach 70. był aktywnym działaczem sekcji bokserskiej BBTS Włókniarz.

W 1999 roku otrzymał Złoty Medal za Zasługi dla Polskiego Ruchu Olimpijskiego, przyznany przez kapitułę Polskiego Ruchu Olimpijskiego.

- Pamięć o zmarłym uczcimy dziś minutą ciszy przed pierwszym gwizdkiem meczu Podbeskidzie - Znicz, a jego stałe miejsce na stadionie udekorowane będzie kwiatami i koszulką Podbeskidzia z jego nazwiskiem - poinformowały władze klubu TSP.

BM / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.