Reklama

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 14872

Policjanci i strażnicy leśni patrolowali górskie szlaki - zdjęcia

Zagrażają turystom i spacerowiczom, niszczą runo leśne i uprawy, a hałas wydobywający się z ich pojazdów płoszy zwierzęta. Mowa o właścicielach motocykli crossowych i quadów, którzy ignorując zakazy, urządzają sobie nielegalne wyścigi w lasach i na szlakach turystycznych. Chcąc zmniejszyć skalę tego zjawiska, policjanci z komisariatu w Kobiernicach, mundurowi z drogówki i strażnicy leśni Nadleśnictwa Andrychów i Bielsko przeprowadzili akcję "Bezpieczny las".

Policyjne działania "Bezpieczny las" - 02.04.2017 · fot. KMP Bielsko-Biała


Problem dotyczący crossów i quadów powraca wiosną. Ich kierowcy potrafią uprzykrzyć rodzinne spacery i wycieczki rowerowe. Mimo zakazów, wjeżdżają do lasów i nie bacząc na spacerujących tam turystów, ścigają się albo testują swoje pojazdy na naturalnych przeszkodach. Dlatego też policjanci przeprowadzili akcję "Bezpieczny las". Wspólne patrole pojawiły się na terenie Porąbki i Kóz.

Celem działań było ujawnianie sprawców najczęściej popełnianych wykroczeń, polegających m.in. na złamaniu zakazu wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, kradzieży drewna oraz braku ostrożności przy sprawowaniu opieki nad zwierzętami.

W czasie akcji kilka osób ukaranych zostało mandatami za niedozwolony wjazd do lasu. Wobec jednego z kierowców skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Podobne działania przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie.

ab / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.