bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3114

Ostrożnie za kierownicą!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Opady śniegu sprawiają, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Dlatego kierowców prosimy o ostrożną jazdę! W środę na bielskich drogach policja odnotowała 26 drobnych stłuczek i jeden, na szczęście niegroźny w skutkach wypadek.

Policja, zima
Policja apeluje: ostrożnie za kierownicą! · fot. KMP w Bielsku-Białej


Do jedynego wypadku w naszym regionie doszło około 21.20 w Wilkowicach na ul. Wyzwolenia. Z ustaleń wynika, że 20-letni kierowca fiata nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i zjechał na pobocze, gdzie potrącił 23-letniego pieszego. Poszkodowany doznał stłuczenia nóg. Po zaopatrzeniu w szpitalu zwolniono go do domu.

Kierowców prosimy o ostrożną i rozważną jazdę, a przed wszystkim dostosowanie prędkości do panujących, trudnych warunków drogowych. Na śliskiej nawierzchni łatwo utracić kontrolę nad pojazdem, wydłuża się też droga hamowania. Należy pamiętać, że kierowca, który do tej pory nie zmienił w swoim samochodzie opon na zimowe, znacznie zmniejsza sobie i innym użytkownikom dróg szansę na bezpieczne podróżowanie. Pamiętajmy też o odśnieżeniu samochodu przed wyjazdem w trasę! Z kolei piesi powinni przechodzić przez ulicę tylko w miejscach wyznaczonych.

W naszym regionie wszystkie główne drogi są przejezdne. Szczególnie jednak należy uważać na bocznych drogach, gdzie nawierzchnie są zaśnieżone.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj