Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 6272

Nocny pożar traw przy ulicy Krakowskiej - wideo

W piątek przed północą strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Lipnik brali udział w akcji gaśniczej przy ulicy Krakowskiej. Paliła się trawa i zarośla. Na miejsce pożaru skierowano dwa zastępy strażaków z Lipnika.Zagrożenie dla ludzi i przyrody, utrata dopłat bezpośrednich przez rolników oraz angażowanie sił straży pożarnej, której pomoc może być potrzebna w innych sytuacjach - to główne niebezpieczeństwa wynikające z wypalania traw.

Przełom zimy i wiosny to okres, kiedy wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków rolnych. W Polsce w 2016 roku odnotowano 126 228 pożarów, wśród których były 36 442 pożary traw na łąkach i nieużytkach rolnych w tych zdarzeniach straciło życie 6 osób. Szacowane straty w wyniku pożarów traw, w 2016 roku, to prawie 9 milionów złotych.

Wypalanie traw wyjaławia ziemię Ziemia na "wypaleniskach" wbrew temu, co sądzą zwolennicy wypalania traw staje się jałowa. Ogień hamuje asymilację azotu z powietrza oraz proces gnicia pozostałości roślinnych, które tworzą urodzajną warstwę gleby.

Wideo: Suchy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.