Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 marca 2017
  • wyświetleń: 10487

Stypendia dla bielskich sportowców i nagrody za osiągnięcia sportowe

51 bielskich sportowców otrzymało indywidualne stypendia przyznane przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej za znaczące wyniki uzyskane na imprezach rangi krajowej i międzynarodowej. Stypendia zostały przyznane już po raz czternasty i mają na celu wspieranie rozwoju zawodników szczególnie uzdolnionych. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w Urzędzie Miejskim.

Stypendia dla bielskich sportowców - marzec 2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Wśród tegorocznych stypendystów jest 18 przedstawicieli sportów walki (judo, karate, boks, ju-jitsu), 12 przedstawicieli tenisa ziemnego, 10 przedstawicieli futsalu, 2 przedstawicieli narciarstwa alpejskiego oraz po 1 przedstawicielu kolarstwa torowego, piłki nożnej, pływania, wyścigów psich zaprzęgów, rajdów samochodowych, rajdów enduro i saneczkarstwa na torach naturalnych. Wśród stypendystów mamy również 2 sportowców niepełnosprawnych, reprezentujących UKS „Bagry” Kraków oraz Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Pionek”.

Tradycyjnie podczas uroczystości przyznano również nagrody za osiągnięcia sportowe w minionym roku. Z rąk zastępcy prezydenta Przemysława Kamińskiego otrzymali je:

  • Agnieszka Jarecka - za zdobycie 2 złotych i 1 brązowego medalu Mistrzostw Europy w wyścigach psich zaprzęgów,
  • Sebastian Kawa - za zdobycie złotego medalu w Szybowcowych Mistrzostwach Świata w klasie 15-metrowej,
  • Sebastian Sojka - za zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski w judo,
  • Jerzy Załomski - za zdobycie srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Świata Osób Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym.

ups / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.