bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2117

Tradycyjny opłatek artystów

Około 200 przedstawicieli środowisk twórczych z diecezji bielsko-żywieckiej uczestniczyło 15 grudnia w Bielskim Centrum Kultury w spotkaniu opłatkowym. Widowisko słowno-muzyczne „Przy wigilijnym stole”, które poprzedziło spotkanie, wypełniły najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu różnych artystów. Oprócz twórców z całego Podbeskidzia byli obecni także dyrektorzy, kierownicy i pracownicy placówek kulturalnych Bielska-Białej. Obecni byli również radni Komisji Kultury i Oświaty.

Biskup bielsko-żywiecki, Tadeusz Rakoczy podkreślił, że twórcy są bardzo potrzebni w dzisiejszym świecie. „Potrzebuje was świat, potrzebuje was ludzkość, ale przede wszystkim potrzebujemy was my, mieszkańcy Podbeskidzia. To wy przez swoją twórczość pokazujecie nam piękno i dobro, które zawarte jest w Bogu Stworzycielu świata” - mówił hierarcha.

Prezydent miasta Jacek Krywult wymienił osiągnięcia Bielska-Białej w dziedzinie kultury. Podkreślił, że na koncerty organizowane przez Bielskie Centrum Kultury specjalnie przyjeżdżają nie tylko ludzie z całej Polski, ale także z zagranicy. Z kolei zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Paweł Anweiler złożył życzenia słowami swojego wiersza: „Niech dusza mnoga, / Czy radość, czy trwoga / Wędruje wiarą/ Do żłobu judzkiego, /Chwali wielkiego / Króla przesławnego.” - recytował napisany niedawno utwór.

Duszpasterz środowisk twórczych ks. kan. Eugeniusz Burzyk zaproponował, by podczas składania życzeń i łamania się opłatkiem stosować zasadę „minimum słów, maksimum życzliwości i odpowiedzialności za człowieka, któremu składamy życzenia”. „Radzę liczyć się ze słowami, bo życzenie nie poparte modlitwą i zaangażowaniem składającego są bezwartościowe” - ostrzegał znany kaznodzieja.

W diecezji bielsko-żywieckiej duszpasterstwo środowisk twórczych istnieje od 1993 roku. Od początku prowadzi je ks. Eugeniusz Burzyk.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.