bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2017
  • wyświetleń: 5832

Kradzież w centrum miasta. Rabuś ukradł kadzidło z katedry

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali mężczyznę, który okradł katedrę św. Mikołaja. Łupem złodzieja padła kadzielnica służąca do okadzania w czasie uroczystości religijnych. Śledczy odzyskali skradziony trybularz, którego wartość oszacowano na blisko 550 zł. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi teraz do 5 lat za karatami.

Do kradzieży doszło w poniedziałek przed południem. Świadek, który widział rabusia niosącego kadzielnicę, natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia stróżom prawa. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 50-letniego mężczyzny, podejrzanego o tę kradzież. Policjanci ujęli go na bielskim Rynku. Odzyskali też skradziony przez niego trybularz o wartości blisko 550 zł.

W przeszłości 50-latek był już notowany za liczne kradzieże. Dodatkowo okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości za wcześniejsze przestępstwa. Dzisiaj zatrzymany usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.