bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 16 lutego 2017
  • wyświetleń: 4715

Kobieta w ciąży zasłabła podczas kąpieli. Znów ten sam powód

W środę bielscy strażacy odnotowali aż pięć interwencji związanych z czadem. Po godzinie dziewiątej rano w budynku wielorodzinnym przy ulicy Leszczyńskiej w Bielsku-Białej pod prysznicem zasłabła 19-letnia kobieta w ciąży.

Do zdarzenia przybył jeden zastęp straży pożarnej i dwa zespoły ratownictwa medycznego, które przebadały poszkodowaną oraz pozostałych użytkowników mieszkania: 39-letnią kobietę oraz jej 2-letniego syna. Cała trójka została odwieziona do szpitala celem dalszej obserwacji.

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Do zatruć dochodzi, bo często nie zdajemy sobie sprawy, co może stać się, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa, bo nie mamy świadomości, że tak naprawdę niewiele potrzeba, aby nasze mieszkania i domy stały się bardziej bezpieczne.

Problem wzrasta szczególnie w okresie jesienno-zimowym, chociaż do akcji ratowniczo-gaśniczych związanych z tlenkiem węgla strażacy wyjeżdżają w ciągu całego roku. Tlenek węgla w statystykach zatruć zajmuje trzecie miejsce po zatruciach lekami i alkoholem.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.