bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2017
  • wyświetleń: 8969

Przebudują zaniedbany odcinek ważnej drogi w mieście

Za sprawą interpelacji radych Romana Matyi i Karola Markowskiego na styczniowej sesji Rady Miejskiej pojawił się temat przebudowy ostatniego fragmentu alei Armii Krajowej, który prowadzi do największej atrakcji turystycznej naszego miasta - Kolei Linowej "Szyndzielnia".

aleja armii krajowej
Aleja Armii Krajowej w kierunku dolnej stacji KL "Szyndzielnia" · fot. bielsko.info


- Kończą się prace remontowe kolejki na Szyndzielnię. Kosztem 12 mln złotych nasze miasto będzie miało nowoczesną kolej linową, z której będą korzystać zarówno mieszkańcy, jak i turyści. To bardzo potrzebna inwestycja. Do dolnej stacji z parkingu przy ulicy Karbowej prowadzi kilkusetmetrowy odcinek alei Armii Krajowej, którego stan jest niezadowalający. Od jakiegoś czasu MZD prowadzi prace dotyczące przebudowy tej części ulicy. Prosimy o informacje kiedy zakończą się prace projektowe. Czy znane są już koszty przebudowy? Kiedy remont tej drogi ma szanse na realizacje - pytał radny Roman Matyja. Pod interpelacją podpisał się również inny radny klubu PiS - Karol Markowski.

Prezydent Jacek Krywult zaznaczył, że sprawa jest w toku. - Przygotowujemy koncepcję przebudowy. To poważna inwestycja, wiele drzew będzie wycinanych - mówił gospodarz Bielska-Białej. Więcej konkretów ma zawierać pisemna odpowiedź na interpelację.

aleja armii krajowej
Aleja Armii Krajowej w kierunku dolnej stacji KL "Szyndzielnia" · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.