bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2017
  • wyświetleń: 6383

Ratownicy medyczni wyciągnęli z wanny nieprzytomnego mężczyznę

Od początku października bielscy strażacy interweniowali już ponad 90 razy w zdarzeniach związanych z czadem. W sobotę tlenkiem węgla zatruł się 87-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Bielsku-Białej przy ulicy Wałachowej. Działania zastępu PSP polegały na zabezpieczeniu terenu akcji, a następnie wykonaniu pomiaru tlenku węgla w łazience, z której zespół ratownictwa medycznego wyciągnął nieprzytomnego mężczyznę z wanny.

Lekarz po przebadaniu mężczyzny zdecydował o konieczności jego hospitalizacji. Sprawdzono inne pomieszczenia budynku na parterze i pierwszym piętrze, zagrożenia nie stwierdzono. Po przewietrzeniu łazienki, wynik pomiaru nie wykazywał występowania zagrożenia.

Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi budynku z zaleceniem dalszego wietrzenia mieszkania oraz zakazu użytkowania piecyka gazowego do czasu jego sprawdzenia przez uprawnione osoby.

By ustrzec się tragicznych skutków tlenku węgla, należy przeprowadzać regularne kontrole drożności przewodów wentylacyjnych i kominowych. Ponadto należy zadbać, by kratki wentylacyjne oraz otwory w drzwiach łazienkowych nie były zasłonięte. Dodatkowo w domu lub mieszkaniu warto zainstalować czujkę tlenku węgla, która zaalarmuje nas, gdy w powietrzu stężenie trujących substancji się zwiększy.

ab / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.