Wiadomości
- 10 lutego 2017
- wyświetleń: 19643
Dziś do obiegu trafił nowy banknot o nominale 500 zł
10 lutego do obiegu trafił nowy banknot o nominale 500 zł, będący kolejnym banknotem z serii "Władcy polscy". Znajduje się na nim wizerunek Jana III Sobieskiego pochodzący z jego medalionu koronacyjnego.

Na przedniej stronie banknotu król jest zwrócony w stronę stylizowanego wizerunku herbu rodu Sobieskich noszącego nazwę Janina. Po prawej stronie portretu władcy widoczny jest szyszak husarski. Na odwrotnej stronie banknotu znajdują się: orzeł w koronie i pałac w Wilanowie. Banknot jest utrzymany w kolorystyce szarobrązowej, niebieskiej, bordowej i zielonej.
Prace projektowe nad nowym banknotem trwały dwa lata. Autorem projektu graficznego jest Andrzej Heidrich, który zaprojektował również pozostałe polskie banknoty obiegowe o nominałach 10, 20, 50, 100 i 200 zł).
Narodowemu Bankowi Polskiemu przysługuje wyłączne prawo emitowania znaków pieniężnych Rzeczypospolitej Polskiej. Producentem banknotów, na zlecenie NBP, jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych SA.
ZOBACZ TAKŻE
Willa Bartelmussa może zostać sprzedana z 70% bonifikatą. Miasto liczy na ratunek dla zabytku
Konkursy na dyrektorów dwóch miejskich placówek w Bielsku-Białej. Nabór trwa do 15 czerwca
Rusza 16. edycja konkursu „Firma Roku Podbeskidzia 2026” - wyróżnienie dla liderów lokalnej gospodarki
Protesty branży odzieżowej i obuwniczej. Konfederacja przeciw rozszerzeniu systemu SENT
Belos znika z mapy Bielska-Białej. Co stanie się z ogromnym terenem po fabryce przy Kustronia?
Karty podarunkowe pod lupą. Wygodny prezent, który może sprawić problemy
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.











