bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2017
  • wyświetleń: 9413

Złote Łany: para oszustów okradła starsze małżeństwo

Awaria instalacji wodnej w bloku, sprawdzanie drożności kanalizacji lub kominów wentylacyjnych, kontrola szczelności kaloryferów. Każdy pretekst jest dobry, byle tylko wejść do mieszkania starszej osoby i ją okraść. Ostatnio ofiarą fałszywego hydraulika padło starsze małżeństwo mieszkające na osiedlu Złote Łany.

Do mieszkania 86-letniego bielszczanina zapukał nieznajomy mężczyzna, który stwierdził, że jest hydraulikiem spółki wodociągowej i dokonuje kontroli ciśnienia wody. Wszedł do łazienki i odkręcał krany, rzekomo coś sprawdzając. Po chwili do mieszkania weszła jego wspólniczka. Oszuści zagadywali właściciela mieszkania i jego żonę, która porusza się na wózku inwalidzkim. Odwrócili ich uwagę i skradli z mieszkania oszczędności w wysokości ponad 20 tys. zł.

Sprawców poszukują teraz policjanci. Mężczyzna miał około 50 lat, 165 cm wzrostu, był szczupłej budowy ciała. Ubrany w ciemną kurtkę i czapkę z daszkiem. W ręku trzymał duży zeszyt, w którym robił notatki. Jego wspólniczka miała około 40 lat, 165 cm wzrostu. Kobieta była szczupła, ubrana w ciemną kurtkę.

Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, nr alarmowe 997 lub 112. Gwarantujemy anonimowość!

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.